Novinky v oblasti léčby

Chondropatie pately je poškození kolenního kloubu, které postihuje stále větší počet lidí. Proto se také stalo objektem zájmu celé řady lékařů i vědců, kteří se zabývají hledáním nových směrů v diagnostice i léčbě.

Aplikace trombocytů

Mezi novinky patří i nová biologická metoda léčby s využitím injekční aplikace tělu vlastní upravené krevní plazmy, obohacené aktivovanými krevními destičkami, trombocyty. Tato technika vychází z výzkumů tkáňových inženýrů, kteří prokázali, že protizánětlivé a růstové faktory lidské krve mohou pozitivně působit na hojení a regeneraci kloubní chrupavky. Výsledkem je prokazatelné zlepšení kloubní hybnosti a také zmírnění bolesti kloubů i poškození kloubní chrupavky.

ACP

Mezi výhody ACP metod oproti jiným technikám pak patří úspora času a současně s tím také aplikace vždy zcela čerstvých růstových faktorů, což je výborné, protože časem u nich dochází k poklesu účinnosti. Navíc tělo nedostává žádné cizí látky.

Patří sem například metoda PRGF-Endoret, která napomáhá hojicím procesům a regeneraci poškozených částí kloubu.

Výzkum chondropatie

Výzkum chondropatie se soustředí také na vývoj nových léků a nalezení bezpečnějších a účinnějších dávek pro léky již používané. Kromě toho je často cílem výzkumu také identifikace receptorů a cílů léčiv. Příkladem je využití HYADD4-G hydrogelu, založeného na derivátu kyseliny hyaluronové, při léčbě traumatické nebo degenerativní kolenní chondropatie.

Napsat komentář

Sdílejte své zkušenosti, nebo se doptejte na to co Vás zajímá, pomůžete tak ostatním.
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna (vyplňujete ji pouze jako ochranu před spamem).
Vyžadované informace jsou označeny *

8 − 7 =